Jak leczyć uszkodzoną nogę w kolanie?

Jednym z ważniejszych stawów w codziennym poruszaniu się jest staw kolanowy. To właśnie od jego prawidłowego zginania się zależy to, czy jesteśmy w stanie się poruszać. Rekonstrukcja kompleksu więzadłowego tylno bocznego jest skomplikowanym i trudnym zabiegiem, jednak w niektórych przypadkach problemów z kolanem, jest to konieczny krok.

Rekonstrukcja kompleksu więzadłowego tylno bocznego – kiedy wykonać?

Jednym z ważniejszych objawów, jakie towarzyszą urazowi kompleksu więzadłowego tylno bocznego, jest ostry ból i nie możność swobodnego zginania i prostowania nogi. Niestety często mylone to jest z naciągnięciem więzadeł, które w rzeczywistości nie jest tak groźne, jak uraz, który wymaga rekonstrukcji. Jednym z decydujących objawów, jest wyprostowanie olana. Wówczas traci się całkowicie możliwość zginania tego stawu i w rezultacie, chodzenia. Do tego wszystkiego dochodzi ból i problemy z poruszaniem się. Wszystko to może być wywołane najróżniejszymi czynnikami, od urazu po chorobę czy genetykę. Jeśli jednak nie wykona się odpowiedniej diagnozy, może być za późno na leczenie. Leczenie tego jako naciągnięcia więzadeł, nie przyniesie żadnego efektu. Rekonstrukcję więzadeł możecie przeprowadzić w Sport-klinika.

Jak wygląda rekonstrukcja kompleksu więzadłowego tylno bocznego?

Rekonstrukcja kompleksu więzadłowego tylno bocznego jest zabiegiem chirurgicznym. Nie można inaczej wyleczyć tak zaawansowanego stawu. Jak właśnie otworzeniem i dobraniem się do więzadeł, za pomocą skalpela. Po całym zabiegu konieczna jest również rehabilitacja, gdyż bez niej nie ma możliwości wrócić do pełnej sprawności. Wykryty uraz i odpowiednio zrekonstruowany staw może jednak sprawić, że na nowo wróci możliwość swobodnego poruszania się.