Do czego służą zestawy rezystorów?

wilkernet / Pixabay

Zarówno dla osób początkujących jak i da tych, którzy już jakiś czas zajmują się elektroniką bardzo dobrym rozwiązaniem jest zestaw rezystorów. Dzięki temu, że rezystory są odpowiednio opisane swoimi wartościami znacznie łatwiej odszukać te niezbędne nam w danej chwili i o zadanej wartości. Rezystory mogą mieć nie tylko różne wartości znamionowe, ale również i tolerancję. Dlatego istotne jest dokładne odczytywanie umieszczonych na nich wartości.

Podstawowa funkcja

Podstawowym zadaniem, jakie stoi przed zestawem rezystorów (http://www.aksotronik.com.pl/index.php?mod=shop&tree=042001) jest posłużenie do regulacji a dokładniej ograniczenia napięć oraz prądów w danym obwodzie. Pozwala to na skuteczną ochronę urządzeniem przed ich uszkodzeniem a nawet i zniszczeniem spowodowanym przepływem zbyt dużego prądu. Zestaw rezystorów to jedno z najbardziej potrzebnych jak i praktycznych elementów wyposażenia elektronika jak również i robotyka.

Inne możliwości

Inną funkcją pełnioną przez zestaw rezystorów jest wytwarzanie przez nich ciepłach. Ze względu na to, że jest to pożądane zjawisko stosowany jest w takich urządzeniach jak suszarka, grzejnik a nawet i kuchenka. Ponadto często stosowany jest również do celów doświadczalnych w szkole czy w laboratoriach testowych. Jego zastosowanie jest bardzo szerokie.